Konečně v novém!
20.9.2017

Projekt Fotíme Srdcem bohužel končí, naše pomoc potřebným ale nikoliv

Náš první příspěvek po Novém roce bohužel nese rozloučení s projektem Fotíme Srdcem.

Tento projekt jsme vymýšleli a pracovali na něm mnoho dní, ba dokonce týdnů tak, abychom spojili příjemné s užitečným. Podařilo se nám za rok běhu věnovat 8 090 Kč Kubíkovi a nyní máme k dispozici dalších 16 602 Kč, pro které budeme spolu s fotografy do projektu zapojenými teď hledat to možná nejlepší uplatnění, aby pomohly co nejvíce. Co ale bude dál?

O CO V PROJEKTU ŠLO?
Projekt měl vytvářet dvojí radost z fotek. Nejen, že se necháte nafotit, ale ještě díky tomu pomůžete někomu potřebnému. A to hned korunou z každé fotografie a to není malá částka! A když k nám například Kateřina Tarnóczy před Vánoci poslala přes 1 000 fotek, tak to už je velmi hezká pomoc!

PROČ JSME SE ROZHODLI PROJEKT UKONČIT?
Měli jsme nápady, spoustu dobrých úmyslů a chuť někomu pomoci a zapojit do toho vás, fotografy. Bohužel jsme tomu ale, naší chybou, nebyli schopni věnovat tolik času, kolik by si daný projekt zasloužil. Snažili jsme se získat podporu i u větších partnerů, ale marně. U Canonu jsme se snažili na několikrát a bylo pořád jen slibováno, že se na to někdo podívá, ale nestalo se tak… Proto bych alespoň hrozně rád poděkoval společnosti Lion Story, kteří se podíleli na tvorbě loga projektu. Děkujeme moc!

Jedním z hlavních úskalí byla časová náročnost administrace nasbíraných částek a kontrola těch pár podmínek, které jsme pro projekt stanovili a které bohužel většina fotografů vůbec nedodržovala…a pak ani nemáte chuť v takovém projektu nadále pokračovat.

CO BUDE DÁL?
S pomocí a charitativní činností rozhodně nekončíme. Už jen krom tohoto projektu jsme se účastnili na dvou charitativních kalendářích a nebo sponzorovali různé tisky pro dobrou věc. A nejen v tom hodláme pokračovat. Rádi bychom věnovali každoročně i určitou částku potřebným, ale již ne tímto způsobem, ale mnohem jednodušeji a díky tomu snad i zajímavější částky, které opravdu pomohou ještě více. Chceme veškerý čas věnovat tomu, co opravdu umíme, a to tisku fotografií a obrazů.

Stále nám zbyl nemalý počet hrnečků Fotíme Srdcem a pokud byste měli zájem (249 Kč/ks vč. DPH), tak jejich výtěžek stále pomůže a budeme jej věnovat i nadále.

 

Stránky www.fotimesrdcem.cz stále necháváme jako projekt Dastaxu s tím, že je postupně přetvoříme a budeme nich informovat ohledně veškeré pomoci, která se nám podaří podniknout.

Děkujeme za důvěru.