fbpx
Tiskneme fotografie a obrazy nejen pro profesionální fotografy

Jsme česká firma z města Jindřichův Hradec, která nabízí tisk fotografií, fotoobrazů, služby grafického studia a následnou výrobu. V poslední době rozšiřujeme naše portfolio, vytváříme grafické návrhy a tiskneme i pro větší společnosti (kalendáře, bannery, plakáty a další).
Petra Komárka, majitele Dastaxu, už od puberty zajímalo fotografování. Z koníčku se stal přivýdělek při studiu na vysoké škole, kterému se věnoval několik let. Když už měl pocit, že se profesně nemůže dál zlepšovat, na vrcholu své kariéry (mezi klienty patřily například IBM, Generali, KPMG, Plzeňský Prazdroj) se rozhodl s fotografováním skončit.
Ve své profesi se setkával i s tiskem vlastních fotografií a obrazů, ale s žádným dodavatelem nebyl spokojen. Měl sen, že tištěná fotografie bude vypadat stejně jako v počítači, bude ostrá a na kvalitním fotopapíře s barevnou stálostí.
Řekl si tedy, že tisk vezme do vlastních rukou, a pořídil si svou první tiskárnu. Téměř bez zkušeností se snažil dotáhnout technologii tisku k dokonalosti a své služby poskytoval i svým kolegům - fotografům. Zakázky se hrnuly a začaly mu přerůstat přes hlavu. Ze svého pokoje se přestěhoval do kanceláře a na konci roku 2014 založil firmu Dastax, pojmenované podle své přezdívky z mládí, a dnes dává práci několika lidem, kteří dělají, co je baví.


Snažíme se věci dělat správně

Při tisku používáme originální pigmentové inkousty a fotopapíry. Chceme, aby tištěná fotografie vypadala úplně stejně jako na vašem zkalibrovaném monitoru. Fotoobrazy netiskneme přímo na desky. Nejdříve je vytiskneme na fotopapír, a poté je kašírujeme na zvolený podklad, čímž zajistíme kvalitní a ostrý tisk. Fotky i fotoobrazy tedy tiskneme na stejných tiskárnách, barevně si odpovídají a jsou stálé. Každá fotografie a každý obraz nám prochází rukama. Poctivá ruční práce řezu, lepení, broušení a lakování je u nás stěžejní stejně jako použití kvalitních materiálů. Součástí našich produktů je samozřejmě i zavěšení.

 

Objednávky balíme pečlivě, aby nedošlo k jejich poškození. Snažíme se všem zajistit rychlý a spolehlivý servis, vymýšlíme další produkty a vylepšení, abychom vám co nejvíce ulehčili práci. Nehodláme však měnit kvalitu tisku ani přístup, na který jste u nás zvyklí. Každý zákazník na tisk klade jiné nároky, proto sázíme na individuální přístup. Dbáme na zpětnou vazbu, která nás inspiruje a nejvíce nás potěší, když dokážeme uspokojit i ty nejnáročnější fotografy.

Záznam z živého rozhovoru s Petrem Komárkem o profi tisku fotek | JANZEMANEK.COM


Chráníme přírodu i vaše soukromí

Přírody si vážíme, a proto se snažíme o její co nejnižší znečištění. Veškerý náš odpad samozřejmě třídíme a recyklujeme. Co nejvíce omezujeme plasty a odpad se snažíme znovu používat třeba jako výplň zásilek.
Uvědomujeme si, že žijeme v digitální době, proto chráníme vaše soukromí. Investovali jsme ne zrovna nízkou částku za e-shop vhodný pro tisk fotografií a fotoobrazů, který splňuje nejvyšší požadavky na zabezpečení dat a je chráněn proti případným útokům. Žádné vaše fotky ani soukromé informace nesdílíme na sociálních sítích (bez výslovného souhlasu jak vás, tak fotografovaných osob) a fotografie s tiskovými vadami okamžitě skartujeme.


Novinky

1 month ago

Náš poslední pracovní den v roce a my jsme si vyrazili do práce dodělat poslední resty a i zakázky, které mají být hotové až v lednu, poklidit si, dojít si v klidu do města na svařák a celkově tak trošku vypnout.

Každá vánoční sezóna je pro nás náročnější a náročnější, ale stavíme se k tomu čelem a i přes naše rekordní nárůsty se nám daří nezklamat a neodeslali jsme jedinou objednávku později, než bychom slíbili!

Byl to pro nás neskutečný rok. Spousta nových příležitostí, spousta potěšujících zpráv. Podařilo se nám rozšířit náš strojový "park" a zlepšit tak ještě rychlost našich služeb, podařilo se nám vyvinout unikátní systém PRO fotografy (www.profotografy.cz), který nemá v naší republice obdoby..

Děkujeme všem za důvěru, kterou v nás dáváte, jen díky tomu tu s vámi můžeme být a budeme rádi, když s námi zůstanete i nadále.

Užijte si svátky a po Novém roce jsme tu zas jak na ... See more

« 3 of 19 »