Čerpání a výplata provizí

Pro výplatu provize si vyberte jednu z níže uvedených možností a napište nám žádost do emailu na info@dastax.cz.


SLEVA NA SLUŽBY DASTAXU

Provizi můžete čerpat na veškeré služby Dastaxu a to následovně:
- sami si za provize vystavíte dárkový poukaz, který použijete v objednávce na vlastní tisk fotografií a obrazů
- z provizí můžete uhradit vámi zvolený datový balíček členství v systému PRO fotografy
- vystavíte dárkový poukaz na tisk, který dáte svým klientům jako součást balíčku focení

 

VYPLACENÍ NA ÚČET

Na žádost vám provizi pošleme na účet nebo vyplatíme v hotovosti. Pro lepší přehled přidáváme přehled dle daňových povinností:
PODNIKATEL
Jednoduše nám vystavíte fakturu na částku provize, kterou vám proplatíme. Berte prosím v potaz daňové povinnosti. Pokud jste plátci DPH, obdržíte od nás samozřejmě celkovou sumu vč. DPH. Pokud ale plátcem DPH nejste, vyplatíme vám hodnotu provize bez DPH.
FYZICKÁ OSOBA
Pokud částka vašich celkových výdělků nepřekročí 20 000 Kč za rok, můžete mít tuto sumu jako příležitostný výdělek, který se dále nedaní. Je však potřeba jej uvést v daňovém přiznání. V případě vyšší částky je potřeba podepsat dohodu o provedení práce, na základě které Vám provizi vyplatíme v maximální výši 10 000 Kč měsíčně. Pokud jste nepodepsali daňové prohlášení u jiné firmy a podepíšete jej u nás, získáte plnou sumu. Pakliže prohlášení nepodepíšete, bude stržena srážková daň 15 %, kterou poté můžete obdržet zpět při daňovém přiznání na konci roku. Respektujeme daňové povinnosti, a proto je vyplácená suma v hodnotě bez DPH.
Často se nás ptáte, proč podnikatelům neplátcům DPH a fyzickým osobám nevyplatíme celkovou sumu DPH uvedenou v provizích.
Berme v potaz daňové povinnosti - pokud si u nás objednáte fotografie za 1000 Kč, my z toho zaplatíme 21 % DPH (tedy 173,60 Kč) státu. Výsledná částka, kterou získáme je tedy 826,40 Kč. To samé platí i u provizí - pokud na fotografiích získáte 1000 Kč provizi, znamená to, že k nám se dostalo pouze 826,40 Kč a 173,60 Kč jsme odvedli státu. A to je přesně ten důvod, proč vám můžeme vyplatit pouze sumu 826,40 Kč.
Podnikatel, plátce DPH, od nás obdrží celou sumu vč. DPH, ale tuto sumu DPH poté odvede státu on. Ve výsledku tedy získá naprosto stejně.

Jak tedy získat co nejvíce?
Pokud chcete z provizí co nejvíce, doporučujeme je čerpat na služby Dastaxu a to díky tomu, že jsme plátci DPH a můžete u nás mít služby za celkovou cenu provize vč. DPH. Ve výsledku to znamená, že svou provizi můžete:
- uplatnit jako slevu na tisky u Dastaxu, kdy opravdu z 1000 Kč provize s DPH získáte i tisky za 1000 Kč s DPH (je to tedy výhodnější, než si nechávat vyplácet částku bez DPH a poté objednávat tisk),
- dávat zákazníkům do balíčků focení dárkový poukaz na tisk, který u nás zaplatíte z provizí,
- zaplatit z provizí chod celého systému PRO fotografy a nemuset do toho dávat další vlastní peníze,
- objednat pro zákazníka tisk za svou provizi zdarma a poté mu tisk naúčtovat za běžnou cenu, kterou vám zaplatí - berte prosím v potaz to, že správně dle zákona, když vám zákazník za tisk zaplatí, měli byste toto také uvést jako svůj příjem a náležitě jej zdanit.